Архіви по днях: 04.01.2017


Вибудували на славу: рейтинг найбільших українських забудовників

Будівельна лихоманка охопила не тільки Київ та його передмістя, а й інші регіони України

Вибудували на славу: рейтинг найбільших українських забудовників

Ілюстрація Getty Images

2016 рік для ринку житлової нерухомості став роком посилення конкуренції. Кількість запущених у реалізацію проектів зростала з кожним днем. Переважно ця тенденція торкнулася Києва та його передмість, а також західних регіонів України. Забудовники придумували різні способи, щоб вигідно виділитися на тлі конкурентів. Але в більшості випадків покупець орієнтувався на низьку вартість, що призвело до справжніх цінових війн. Їх наслідки ринок почне пожинати в 2017-2018 роках, повідомляє forbes.net.ua.

 Підвищення пропозиції

Будівельний бум стартував у 2014-му. Основною його причиною економісти називають «банкопад». З 2014 року в Україні закрилося 87 фінансових установ. Під страхом втратити кошти вкладники масово забирали свої заощадження і вкладали їх у квадратні метри.
З початку ж нинішнього року кількість проектів житлових комплексів у столиці зросла на 19-20%, до приблизно 220 будинків, розповідає Ангеліна Деревльова, директор з маркетингу та продажу житлового комплексу RiverStone. Тільки в III кварталі, за даними компанії City Development Solutions, було заявлено про відкриття продажів на 23 об’єктах, з яких сім ─ новачки ринку. Таким чином, пропозиція на ринку поповнилося майже на 6000 квартир і склала 130 000 квартир. Порівняно з аналогічним періодом 2015 року приріст нової пропозиції в Києві збільшився вдвічі.
«У столиці вже відчувається дефіцит майданчиків, і він буде тільки посилюватися», ─ констатує Юрій Пелих, голова ради директорів будівельної компанії «Укрбуд».
У Київській області активно забудовують навіть села, такі як Петрівське, Гореничі, Гатне, Ходосівка, Софіївська та Петропавлівська Борщагівки і т. д.

(більше…)